4-toaline korter Kesklinn

23 August, 06:12    Korterid      Tallinn, Harjumaa    7

351000€

  • 4-toaline korter Kesklinn
  • 4-toaline korter Kesklinn
  • 4-toaline korter Kesklinn
  • 4-toaline korter Kesklinn
  • 4-toaline korter Kesklinn
  • 4-toaline korter Kesklinn
  • 4-toaline korter Kesklinn
  • 4-toaline korter Kesklinn
  • 4-toaline korter Kesklinn
  • 4-toaline korter Kesklinn
Kuulutuse sisu Lisa lemmikutesse Jaga Facebookis
351000€ Küsin krediiti Hind
Harjumaa Maakond
Tallinn Omavalitsus
Müüa Tehingu tüüp

Sakala, uus, 4 tuba, 6. korrus, 7 korrust, pind 106 m², 2014, kivimaja, katastritunnus: 78401:106:0011, 3 magamistuba, 2 vannituba, elektripliit, dušš, vann, parkett, mööbel, trepikoda lukus, kaabelTV, internet, telefon, elekter, vesi, lift Sakala 7 korterelamus põimisime kaks maailma – esimese Eesti Vabariigi aegse stiili ja väärikuse ning tänapäevased tehnilised lahendused.

Maja ajalugu algab 1930ndast aastast, mil hoone oma algsel kujul valmis. Siis ei paiknenud see mitte Sakala tänava, vaid Väike-Pärnu maantee (saksa keeles Klein-Pernausche Strasse) ääres. See tänavanimetus oli kasutusel 1876ndast 1935. aastani.

Tollane Väike-Pärnu maantee algas Eestimaa Aadli Krediitkassa pangahoone (praegune Eesti Panga hoone) juurest ning suundus lõunasuunas, ristudes Kentmanni tänava, Tatari tänava, paremalt poolt Väike-Roosikrantsi tänava (tänapäeva Pärnu maantee osa kuni Vabaduse väljakuni) ning Ahju tänavaga ja lõppes Suur-Roosikrantsi tänava nurgal.

Tänav ristus oma alguses ja lõpus ühistranspordiliinidega – tänava lõunapoolsest tipust möödus esimesi trammiliine ja põhjapoolsest tipust omnibussiliin. Ka peatused asusid sealsamas.

Taolised, sel ajal veel haruldased ja suurlinnakeskkonda tähistavad ühistranspordiliinid viitavad sellele, et praegune Sakala tänav asus elu tuiksoonel. Seda kinnitavad ka faktid, et lisaks eelmainitud Eestimaa Aadli Krediitkassa pangahoonele, on samal tänaval paiknenud muudki tuntud asutused, nagu Eesti Vabariigi Välisministeerium, Tallinna Linna Poeglaste Kommertskool jm.

Ka hoone arhitektuur – kõrged korrused, terrasiitkrohviga kaetud fassaad ja selle metalldekoratsioonid (lipu seinamastid), toekas puidust peauks jms, on ajakohased kinnitused väärikast hoonest.

Kui 1935. aastal viidi läbi Tallinna kesklinna (Vabaduse väljaku) ümberkorraldus ja põhiliste Tallinna magistraalteede moodustamine, asendati senised Vana-Pärnu maantee äärsed (tänapäeva Pärnu maantee lõigul) ühe- ja kahekordsed puithooned kõrgehitistega, ehitati tänavat 2-3 korda laiemaks ning Väike-Pärnu maantee algus nimetati ümber Sakala tänavaks.

Tänapäev on kaasa toonud uusi tehnilisi tingimusi, mille tõttu hoones kasutatud lahendused, mis kunagi olid tavapärased ja piisavad, ei vasta enam praegustele nõuetele. Sel põhjusel ehitasime endiste vahelagede asemele uued ja tugevamad. Lisaks ehitasime uued sisemised kande- ja kergseinad, kaasajastasime hoone kõik tehnosüsteemid, monteerisime uue katusekonstruktsiooni ja katuse, paigaldasime lifti ning hoone hoovipoolsele küljele ehitasime ühtse klaasfassaadi taha „peidetud“ privaatsed rõdud. Ülemiste, läbi kahe korruse ulatuvate, korterite puhul kasutasime lisaavarust loovat katuslae lahendust. Erinevalt alumistest korrustest on neis kortereis ka sisetrepid. Ka hoone 0-korrus sai värske ilme ja uute funktsioonidega ruumid – panipaigad ja üldkasutatava ruumi rataste, vankrite jms hoidmiseks. Hoone peafassaadile lisasime automaatselt lülituva fassaadivalgustuse.

Originaalile kohaselt säilitasime hoones kõrged korrused, et siseruumides oleks küllaldaselt avarust.

Äripindadele ja korteritesse paigaldasime kaasaegsetel soojusvahetitel baseeruvad ventilatsioonisüsteemid, mis kasutades ära eemaldatava õhu soojusenergiat, varustavad siseruume küllaldase värske õhuga. Selline lahendus on kasutaja poolt seadistatav ning võimaldab jahedal perioodil kokku hoida küttekulusid.

Kõige eelmainitu juures säilitasime hoone algse stiili. Paigaldasime uued topeltaknad, renoveerisime ja rekonstrueerisime hoone peafassaadi ja -ukse, trepikäigud ja käsipuud, katsime trepikoja trepid vaibaga ning paigaldasime ajastukohased üldvalgustid. Korteritele paigaldasime tammespooniga kaetud tahveluksed, enamik korteritest said omale ka kahepoolse klaasitud siseukse. Põrandad katsime tammeparketiga, mille paigaldusmuster meenutab kala saba. Ka tehnosüs,E-post: eve.maremae@lvm.ee
Telefon: 56973600

Credit24 pakub krediiti Krediidikonto limiidi alusel. 1000 € laenamisel 12 kuuks, fikseeritud intressimääraga 24% aastas, on KKM 27,24% aastas, tagasimaksete summa 1135 € ja kogusumma 1135 €. Tutvu tingimustega credit24.ee ja pea nõu asjatundjaga numbril 614 3400.